2. Förfarande
Förfarande
Titel: Region Stockholms anknutna stiftelser, SLL1614
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Stiftelsetjänster till Regionstyrelsen vid Region Stockholm. I tjänsten Stiftelsetjänster ingår redovisning och administration av Region Stockholms samförvaltade anknutna avkastningsstiftelser med gemensamt placerad förmögenhet. Samförvaltningen innehåller i dagsläget 95 stiftelser och 24 gåvofonder som riktar sig mot ändamål så som sjukvård, social hjälpverksamhet, vetenskaplig forskning och utbildning.
Intern identifierare: FSN 2023-0363
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del