För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: http://www.karolinskaupphandling.karolinska.se
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningsstöd för Ekonomiavdelningen.
Referensnummer: 2017-102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser bemanningstjänster av controller, redovisningsekonomer, ekonomiassistenter och chefer inom ekonomi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79610000 Personalförmedling, 79612000 Platsförmedling av kontorspersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen