2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal VA-material
Beskrivning: Ramavtal VA-material inom Eksjö kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44161000 Ledningsrör, 44162100 Rörledningsmaterial, 44163100 Rörledningar, 44163111 Avloppsrör, 44164300 Rörmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: VA-material
Ytterligare klassificering (cpv): 44164300 Rörmaterial, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44161000 Ledningsrör, 44162100 Rörledningsmaterial, 44163100 Rörledningar, 44163111 Avloppsrör