103957-2020 - ResultatSverige-Bålsta: Digital överföringsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetsskapande teknik
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32270000 Digital överföringsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande:
— Trygghetslarm för brukare i ordinärt boende med förmedling till och mottagning av larm i larmcentral,
— Trygghetslarm för 2 särskilda boenden, samt option på installation av ytterligare ett,
— Tillbehör exempelvis rörelselarm, sensorer för nattillsyn, sänglarm etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32270000 Digital överföringsutrustning, 32510000 Trådlös telekommunikationsutrustning, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen