See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Konstruktör
Beskrivning: Laholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholms kommun avser att upphandla ramavtal för successiva avrop av tekniska konsulttjänster inom fackområde konstruktör.
Intern identifierare: LH 25/07
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konstruktör - Obligatorisk del
Intern identifierare: 1617286-67f68888bd44d020b11494a6
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Konstruktör - Informationsfrågor
Intern identifierare: 1617287-67f68888bd44d020b11494a9