103975-2020 - ÄndringSverige-Arvika: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel, grossist
Referensnummer: Dnr 2019-122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning inklusive eventuell option
Upphandlingen avser Livsmedel, grossist för Arvika kommun och Eda kommun, se Upphandlande myndigheter. Upphandlingen omfattar:
Kolonial
Färskt kött & chark
Djupfryst
Grönsaker, rotfrukter och frukt (alla produkter på Årstalistan)
Kommunen har rätt att under avtalstiden prova nya varor inom leverantörens sortiment. Antagen leverantör får option på nya varor som anses lämpliga att ingå som nettoprissatta avtalsvaror.
Ovanstående är att räkna som en del (område) och vi kommer tilldela en leverantör för alla upphandlande myndigheter.
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/org/arvika_kommun/?f=2
Välkommen med ert anbud.