2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal båtbommar 2024
Beskrivning: Ramavtal för båtbommar. Leverans av båtbommar för successiva uttag vid behov under avtalstiden. Kommunen har för avsikt att byta mellan 50-100 bommar varje år. Detta ska ses som en riktlinje och inget annat. Bommen ska vara av helsvetsad konstruktion och finnas i längderna 4,5 meter, 6 meter, 8 meter och 10 meter. För mer information se upphandlingsdokumenten
Intern identifierare: KA 2024/203
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kvalificering
Beskrivning: Enligt förfrågningsunderlag
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatoriska krav