10407-2017 - ResultatSverige-Umeå: Högre utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykoterapeuter – Psykologutbildningen.
Referensnummer: FS 2.1.2-650-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80300000 Högre utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialistlärarkompetens inom Psykologprogrammet med start vårtermin januari 2017.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen