104075-2020 - PlaneringSverige-Täby: Tillagning av måltider
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till dialogmöte - måltidsförsörjning inom äldreomsorg och funktionsnedsättning
Referensnummer: SON 2020/84-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Täby kommun inbjuder leverantörer till dialogmöte för att samla in information i syfte att förbereda upphandling av måltidförsörjning till äldreomsorgen och avdelningen för funktionsnedsättning.
Behovet av måltider uppgår till ca 2350 portioner per vecka inom äldreomsorgen samt ca 600 portioner per vecka inom avdelningen för funktionsnedsättning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Måltidsförsörjning - äldreomsorg och funktionsnedsättning