104088-2017 - ResultatSverige-Vetlanda: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster Arkitekt samt byggnadskonstruktör.
Referensnummer: UH-2016-141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun, samt de kommunala bolagen Njudung Energi Vetlanda AB, Witalabostäder AB samt AB Vetlanda Industrilokaler har för avsikt att upphandla ramavtal avseende Tekniska konsulttjänster – Arkitekt samt konstruktör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen