Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan Workshop - Handläggningssystem för serviceresor
Referensnummer: RFI
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför kommande upphandling av handläggningssystem för serviceresor önskar Skånetrafiken mer information om vad marknaden kan erbjuda.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 48810000 Informationssystem, 48811000 System för elektronisk post
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till ansökan workshop inför upphandling av Handläggningssystem serviceresor.