104157-2022 - ÄndringSverige-Gävle: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för säkerhetsgranskning IT
Referensnummer: 2021-01230-2.3.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar teknisk IT-säkerhetsgranskning, it-säkerhetsanalys av arkitektur och lösningsförslag samt forensisk analys.