104182-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Ramavtal Avfallstransporter 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Avfallstransporter 2025
BeskrivningBaserat på föregående års volymer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRamavtal Transport av avfall 2025
BeskrivningAvfalltransporter av icke farligt avfall likt föregående års volymer.