104184-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Däck till lätta fordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däckservice - Orsa kommun
Referensnummer: UH-2023-40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34351000 Däck till lätta fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
för Orsa kommun däckservice, däckförvaring, samt köp av nya däck.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 258 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen