104196-2023 - ResultatSverige-Borlänge: Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
För upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad inklusive BPU för E20 Tpl Marielund och Tpl Årby inom Eskilstuna kommun, Södermanlands län
Referensnummer: KOM-411145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
För upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad inklusive BPU för E20 Tpl Marielund och Tpl Årby inom Eskilstuna kommun, Södermanlands län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen