104218-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Ramavtal Husets Vin (rött, vitt, rosé, mousserande)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Husets Vin (rött, vitt, rosé, mousserande)
BeskrivningLiseberg genomför upphandling av ramavtal att omfatta Lisebergs behov av Husets Vin (rött, vitt, rosé och mousserande) för successiva leveranser till Lisebergs många olika beställande enheter.
Intern identifierare25-0036
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15900000 Drycker, tobak o d, 15930000 Viner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000