104343-2021 - KonkurrensutsättningSverige-TIERP: Lekplatsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Lekplatsutrustning/Parkutrustning
Referensnummer: 2021-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37535200 Lekplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierp och Östhammars kommun inbjuder härmed leverantörer att inkomma med ansökan om kvalificering till Dynamiskt inköpssystem avseende succesiva upphandlingar av parkutrustning och produktrelaterade tjänster.
Utrustning avser produktområden enligt nedan:
Lekparksutrustning
Parkutrustning
Utomhusgym
Utrustning för skatepark
Multisportarenor
Fallskydd/underlag
Parkourutrustning
Leverantör som kan leverera inom minst ett område kan ansöka om att kvalificera sig till denna DIS
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43325000 Park- och lekplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen