2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anbudsförfrågan, upphandling av ekonomitjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ekonomitjänster och lönetjänster till Örkelljunga kommun som löpande ska erhållas samt till viss del successivt beställas utefter behov under avtalsperiod med start 2022-09-01. Örkelljunga kommun uppskattar det årliga behovet av ekonomiska tjänster till 5 600 timmar och lönetjänster till 2 800 timmar. Eftersom avtalet kommer att löpa fr.o.m. 2022-09-01, är uppskattat behov 2 800 timmar under 2022.
Föregående meddelande: 102443-2022
Intern identifierare: 22/14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211000 Redovisning
Ytterligare klassificering (cpv): 79211110 Lönehantering, 79631000 Personaltjänster och lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Krav