104367-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Angered: Reparation och underhåll av pumpar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal, Spillvattenpumpreparationer.
Referensnummer: 519
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50511000 Reparation och underhåll av pumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för löpande statuskontroll och reparation av halvstationära spillvattenpumpar. Även service/reparation av LTA-pumpenheter på tomtmark.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31681200 Elektriska pumpar, 42122000 Pumpar, 42122100 Vätskepumpar, 42122220 Avloppspumpar, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen