See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tandtekniska förbrukningsmaterial
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal av tandtekniskt förbrukningsmaterial till tandtekniskt laboratorium. Upphandlingen är uppdelad i nio produktgrupper som utvärderas separat. Krav ur hållbarhet och miljöhänsyn är ställda i ska kravs dokument och avtalsdokument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33133000 Tillbehör för tandavtryck
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: PROTESTÄNDER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90329:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33138100 Tandproteser, 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: AKRYLAT
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90329:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: SKEDMATERIAL
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90329:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: GIPS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90329:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: PMMA-BLOCK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90329:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: PUTTY
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90329:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: PLATTOR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90329:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: RESIN
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90329:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: ISOPROPANOL
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90329:Lot:9