104434-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Systemstöd för Beslutsstöd och verksamhetsplanering Salems kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSystemstöd för Beslutsstöd och verksamhetsplanering Salems kommun
BeskrivningSaas-tjänst för Systemstöd för Beslutsstöd och verksamhetsplanering samt produktnära tjänster. Omfattningen redovisas i sin helhet i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareTI 2024-1015
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenFörhandlat förfarande med föregående annonsering enligt LOU kap 6. Upphandlingen är delad i två steg en ansökningsfas och en anbudsfas. Mer information om förfarandet lämnas i steg 2.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72210000 Programmering av programpaket, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelAnsökan
Optioner
Beskrivning av alternativenDet finns optioner för exempelvis konsulttjänster. Beskrivningen i dess helhet finns i upphandlingsdokumenten som lämnas i steg 2.