2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts med taxifordon 2024 - Örkelljunga kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar regelbunden skolskjuts till och från skolan med taxiregistrerade fordon för elever inom grund- och gymnasieskola samt för elever inom anpassad grund- och gymnasieskola.
Intern identifierare: 24/168
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav
Beskrivning: Skolskjuts med taxifordon och specialfordon för elever i grund- och gymnasieskolan, inklusive elever som går inom anpassad grund- och gymnasieskola som har beviljats skolskjuts.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Information
Beskrivning: skolskjuts med taxifordon och specialfordon för elever i grund- och gymnasieskolan, inklusive elever som går inom anpassad grund- och gymnasieskola som har beviljats skolskjuts.
Intern identifierare: 24/168-1