See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Svetsutrustning, svetsmaterial och personlig skyddsutrustning
Beskrivning: Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett Ramavtal med en (1) leverantör avseende leveranser av svetsutrustning, svetsmaterial och personlig skyddsutrustning till Anders Ljungstedts gymnasium i Linköpings kommun. I uppdraget ingår även service av svetsutrustningen, svetsteknisk rådgivning samt utbildning för verksamhetens berörda personal. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköping kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42662000 Svetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122200:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44315200 Svetsmaterial, 18143000 Skyddskläder, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner