Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Konsulter för fysisk tillgänglighet
Referensnummer: LOC 2022-1065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande Konsulter för fysisk tillgänglighet.
Förutom Locum AB är även Hälso-och sjukvårdsförvaltningen (HSF) i Region Stockholm samt Stockholms läns sjukvårdsområde (SLSO) avropsberättigade parter i avtalet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulter för fysisk tillgänglighet.