104608-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Diverse medicinktekniska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Implanterbara neurokirurgiska läkemedelspumpar
Referensnummer: K2020-6345
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan
Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder till anbudsgivning av Ramavtal avseende implanterbara neurokirurgiska läkemedelspumpar.
Karolinska söker med upphandlingen efter de mest kvalificerade Leverantörerna inom detta område. En viktig framgångsfaktor för Verksamheten är att antagna Leverantörer kan upprätthålla ett långsiktigt och nära samarbete med fokus på största möjliga patientnytta. Antagen Leverantör kommer att vara en viktig partner med ett nära samarbete i Karolinskas vårdflöde inom upphandlat område.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen