Officiellt namn: Örebro kommun Postadress: Box 30070 Ort: Örebro Postnummer: SE-701 35 Land: Sverige Att: Lena Ljungsten E-post:lena.ljungsten@orebro.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Sjukvårdsmaterial.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av sjukvårdsmaterial.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141200 Katetrar, 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33194100 Utrustning för infusion
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 8 000 000 SEK
exkl. moms