Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Scen, Ljud och Ljus.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
En kombination av ovanstående
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kristianstad.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kristianstad kommun önskar anbud på förhyrning av scen, ljud och ljus samt tillhörande personalkategorier och utrustning av typen mikrofoner, ljuskällor osv. Observera att frågor inte besvaras i perioden 161223 till 170101.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32340000 Mikrofoner och högtalare
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.