2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikaliehanteringssystem
Beskrivning: Webbaserat IT-system för att kunna registrera Region Uppsalas samtliga farliga kemiska produkter med syfte att efterleva gällnade kemikalielagstiftning.
Intern identifierare: UPPH2025-00366
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 90711100 Risk- eller farobedömning utom för byggprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000