2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avs. service och underhåll av kylanläggningar
Beskrivning: Ramavtalet avser certifierad drift och underhåll av riksdagens kylanläggningar, inklusive dygnet-runt-jour. Upphandlingen genomförs som en säkerhetsskyddad upphandling vilket innebär att Riksdagsförvaltningen kommer att teckna ett säkerhetsskyddsavtal med den vinnande anbudsgivaren.
Intern identifierare: 466-2025/26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
Ytterligare klassificering (cpv): 45331230 Installation av kylutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal avs. service och underhåll av kylanläggningar