See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitektuppdrag för byggnation av nytt SÄBO
Beskrivning: Finspångs kommun upphandlar arkitekttjänster för ett särskilt boende. Under åren 2025-2026 har kommunen för avsikt att planera för en byggstart av ett Säbo projekt där tanken är att man ska bygga ca 120 lägenheter fördelat på en huskropp om 5-6 våningar och ett tillagningskök som skall leverera ca 3000 portioner dagligen.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103634:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader