104812-2018 - ÄndringSverige-Sollentuna: Målning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende måleriarbeten
Referensnummer: 17/00332
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar löpande utvändiga och invändiga måleriarbeten (inklusive tapetsering) för underhålls- och ombyggnadsarbeten inom Beställarens fastighetsbestånd.