104848-2019 - PlaneringSverige-Kalmar: Bildäck
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for information (RFI) - Däck
Referensnummer: 19/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34351100 Bildäck
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalmar Kommun vill ta tillvara på branschens erfarenheter och kunskaper om däck.
Frågor angående RFI
Alla frågor rörande denna RFI kan ställas elektroniskt. Du ställer din fråga på samma sida på www.tendsign.com där du hämtade ut detta RFI-underlag.
Frågor måste ställas senast 14.3.2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Informationsförfråga om däck