104857-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Inspektion av ventilationssystem – Rengöring av ventilationskanaler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRengöring av ventilationskanaler
BeskrivningAvtalet omfattar rengöring av ventilationskanaler, inklusive rengöring av fläktar, återvinningsaggregat och värmeväxlare i Beställarens fastighetsbestånd inom Motala kommun. Entreprenören ska skaffa erforderliga tillstånd, överenskommelser mm hos tredje part för utförande av entreprenaden. Entreprenören ska tillhandahålla de maskiner, verktyg och instrument samt den utrustning i övrigt som krävs för entreprenaden. Avtalet berättigar inte automatiskt till beställningar. Det reglerar endast villkoren vid en beställning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93829:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39563530 Ventilationskanaler, 45000000 Anläggningsarbete