104899-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Annonsförmedlingstjänster
Referensnummer: 3.3.2-591/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm stads verksamheter har både ett stort informationsbehov och ett krav på information av olika karaktär och med olika målgrupper. Staden söker en leverantör för förmedling av olika typer av annonser i olika typer av media.
Idag arbetar man med print och digitala annonser samt sociala medier. Behovet sträcker sig från enstaka annonser till kampanjer, från ett kanalval till behov av en mediemix.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341000 Reklam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen