104975-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Ramavtal Arbetsmiljö och hjälpmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Arbetsmiljö och hjälpmedel
Beskrivning: Ramavtal omfattande produkter relaterade till Sjukvårdsmateriel Arbetsmiljö och hjälpmedel. Ramavtalet delas upp i två (2) anbudsområden. Anbudsområde ett (1) omfattar produkter relaterade till arbetsmiljö. Anbudsområde två (2) omfattar produkter relaterade till hjälpmedel.
Intern identifierare: 25FMVU96
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 38412000 Termometrar, 38434300 Bullermätningsutrustning, 38931000 Temperatur- och luftfuktighetsmätare, 38932000 Fuktighetsmätare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Anbudsområde ett (1) omfattar produkter relaterade till arbetsmiljö.
Intern identifierare: Anbudsområde 1
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Anbudsområde två (2) omfattar produkter relaterade till hjälpmedel.
Intern identifierare: Anbudsområde 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: Ramavtal Arbetsmiljö och hjälpmedel