105069-2021 - KonkurrensutsättningSverige-TRANÅS: Behandling av slam
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling och transport av reningsverksslam
Referensnummer: IN423016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513800 Behandling av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Behandling och transport av kommunens reningsverksslam.
Inledning
Tranås kommuns upphandlingsavdelning inbjuder på uppdrag av VA- och avfallsavdelningen till anbudsgivning på behandling och transport av reningsverksslam i kommunen. Med antagen entreprenör, 1st, kommer ramavtal att tecknas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen