Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sängar, sängryggstöd, och förhöjningsben
Referensnummer: SLSO 18-1530
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Sängar, sängryggstöd, fristående lyftbågar, förhöjningsben och stöd- och vändhandtag till Stockholms läns sjukvårdsområde och Region Gotland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192120 Sjukhussängar, 33192130 Inställbara sängar med motor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen