2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel - Färsk potatis och färska rotfrukter
Beskrivning: Region Gotland upphandlar ramavtal för köp av livsmedel i kategorin färsk potatis och färska rotfrukter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103092:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter