105119-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tömning av trekammarbrunnar, slutna tankar fettavskiljare Motala/Vadstena och Ödeshög
Referensnummer: UH-2020-99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för tömning och transport av slam och avloppsvatten från trekammarbrunnar, slamavskiljare, slutna tankar, fettavskiljare för Motala kommun, Vadstena kommun och Ödeshögs kommun. Ytterligare omfattning framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90400000 Avloppshantering, 90430000 Bortskaffande av avloppsvatten, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen