Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Musikinstrument och tillbehör
Referensnummer: 16/231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37300000 Musikinstrument och delar till dessa
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av musikinstrument och tillbehör. Även viss PA-utrustning.
Inledning.
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende musikinstrument och tillbehör.
Upphandlingen avser musikinstrument och tillbehör främst till kommunens skolor samt Habo kommun.
Upphandlingen omfattar fabriksnya instrument samt tillbehör och reparation inom följande områden;
Akustiska instrument.
El- och digitala instrument.
Studioutrustning.
Upphandlingen avser inte noter.
Anbud kan lämnas på en eller flera delar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37310000 Musikinstrument, 37315000 Musikinstrument med elektrisk förstärkning, 37320000 Delar och tillbehör till musikinstrument, 37321000 Tillbehör till musikinstrument, 37322000 Delar till musikinstrument, 50860000 Reparation och underhåll av musikinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen