105168-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markentreprenadarbeten
Referensnummer: 19/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för utförande av markentreprenadarbeten på fastigheter, allmän platsmark samt privat mark inom Jönköpings kommun. Arbetena utförs på mark som Beställaren äger, hyr eller har nyttjanderätt till.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45236000 Markanläggning, 45332000 VA- och dräneringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen