105179-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Tekniska konsulter Besiktning / utredning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter Besiktning / utredning
BeskrivningUpphandlingen omfattar Tekniska konsulter inom Besiktning/utredning. I ramavtalet ingår besiktningar/utredningar av alla typer av fastigheter exempelvis bostäder, skolor, lokaler, industrilokaler, idrottsanläggningar, mark, markanläggningar, kontor och övriga offentliga lokaler som staden förvaltar. Upphandlingen är uppdelad i följande delområden - Asbest - Gymnastikhallar/redskap mm - Inomhusmiljö - PCB - Radon
Intern identifierareN050U24-2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning, 71632000 Teknisk provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAsbest
BeskrivningTekniska konsulter Asbest
Intern identifierareAsbest
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGymnastikhallar/redskap mm
BeskrivningTekniska konsulter Gymnastikhallar/redskap mm
Intern identifierareGymnastikhallar/redskap mm
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelInomhusmiljö
BeskrivningTekniska konsulter Inomhusmiljö
Intern identifierareInomhusmiljö
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelPCB
BeskrivningTekniska konsulter PCB
Intern identifierarePCB
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelRadon
BeskrivningRadon
Intern identifierareRadon