Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hissar och brandtrappor
Referensnummer: UH-2022-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Sunne Fastighets AB upphandlar 3 stycken hissar och 1 stycken utrymningstrappa till fastigheterna på Magasingatan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hissar, alternativ 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45313100 Hissinstallationer, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45343000 Installation av brandskydd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
3 hissar och 1 utrymningstrappa
Hissar, alternativ 2
Del nr: 2
Utrymningstrappa
Del nr: 3