2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling av Rest- och grovavfall
Beskrivning: Upphandlingen avser behandling av insamlat restavfall i Säffle och Åmåls kommuner samt brännbart grovavfall från återvinningscentralen på ÖstbyMiljöstation, placerad i Åmåls kommun enligt upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120054:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90513300 Avfallsförbränning, 90500000 Avfallstjänster, 90513000 Hantering av ofarligt avfall