105240-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Inredning till Universitetskajen
Referensnummer: 2017/6149-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Linnéuniversitetet inbjuder till anbudsgivning gällande upphandling av inredning till nybyggnationen, Universitetskajen i Kalmar ca: 40 000 kvm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39130000 Kontorsmöbler, 39143200 Matsalsmöbler, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39153000 Konferensmöbler, 39180000 Laboratoriemöbler, 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner, 50850000 Reparation och underhåll av möbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen