Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Torr- och våtsugsarbeten
Referensnummer: 20/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar torrsugs-, våtsugs- och spolarbeten i B produktionsanläggningar i Östergötland, Katrineholm och Mjölby. Arbete kan förekomma dygnets alla timmar, året runt, främst under revisionsperioden.
Arbete kan behöva utföras på flera anläggningar samtidigt varav kommande avtalsleverantör ska ha resurser i förhållande till lämnat anbud för att kunna utföra flertalet uppdrag parallellt. Dvs om L avser att lämna anbud på flera anbudsområden ska resurser finnas att utföra uppdrag på de anbudsområden L lämnat anbud på samtidigt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 24 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Torr- och våtsugsarbeten Östergötland
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513600 Avlägsnande av slam, 90513900 Hantering av slam, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 65
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
1 + 1 + 1 år
Torr- och våtsugsarbeten Katrineholm
Del nr: 2
Torr- och våtsugsarbeten Mjölby
Del nr: 3