See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandkonsult
Beskrivning: Upphandling av Brandkonsult- Administrativa föreskrifter ansluter till AMA AF Konsult 23. För ramavtalet gäller ABK 09, Allmänna Bestämmelser för Konsultuppdrag inom arkitekt- och ingenjörsverksamhet av år 2009.
Intern identifierare: 25/44
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Brandkonsult enligt AF-del
Intern identifierare: 1819709-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Beskrivning: Enligt AF-del
Intern identifierare: 1819710-1