105319-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Cytometrar – Flödescytometrar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlödescytometrar
BeskrivningUpphandling avser två (2) st flödescytometrar samt instrumentbundna reagenser till verksamheterna Klinisk immunologi och transfusionsmedicin (KITM) samt Klinisk patologi (KP).
Intern identifierareUPPH2025-00257
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38434510 Cytometrar
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Administrativa föreskrifter
Intern identifierare1785554-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Kravspecifikation
BeskrivningEnligt upphandlingsdokument
Intern identifierare1785555-1