See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Selma 2, Kv 3 - Nybyggnad av bostäder
Beskrivning: Upphandlingen avser kvarter 3 i projekt Selma 2, vilket omfattar ca 67 lägenheter samt markparkeringar. För att nå målet med en halverad klimatbelastning i FBU:s nybyggnadsprojekt behöver andelen återbrukat material öka och kvarter 3 har identifierats som ett utvecklingsprojekt avseende detta. Entreprenaden planeras att genomföras som en totalentreprenad i samverkan,
Föregående meddelande: 003912-2023
Intern identifierare: FBU 2022-0017
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000