105362-2021 - ResultatSverige-Gislaved: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Chefer Socialförvaltningen
Referensnummer: 20-422-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose Socialförvaltningens i Gislaved, Gnosjö och Vaggeryds kommun behov av bemanningstjänster inom kategorin Chefer. Tjänsterna kommer att nyttjas vid exempelvis längre sjukfrånvaro, tillfälliga arbetstoppar eller under pågående rekrytering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen